Content
Iedzīvotāju reģistrā reģistrētas vairāk nekā 4800 personas ar mainītu identitāti
Kategorija: DP + Informācijas atklātība + Izlūkošana + Operatīvā darbība + PMLP + SABPietiek rīcībā esošo neoficiālu informāciju, ka pēdējo 20 gadu laikā pēc “kompetentu iestāžu pieprasījuma” bez oficiālu PMLP lēmumu pieņemšanas LR Iedzīvotāju reģistrā kopā reģistrētas vairāk nekā 4800 personas (kas ir astoņas reizes vairāk nekā oficiāli izziņotais uzņemamo bēgļu kopskaits), PMLP vadība ne noliedz, ne apstiprina – “šāda veida informācija ir klasificēta”. Iekšlietu ministrija norāda, ka Iedzīvotāju reģistrā tiek atspoguļota informācija, kas izriet no Personu speciālās aizsardzības likuma un Operatīvās darbības likuma regulējuma. Ministra atbildes gan faktiski apstiprina, ka “kompetentajām iestādēm” ir visplašākās iespējas veikt visdažādākās manipulācijas ar Iedzīvotāju reģistra datiem, neņemot vērā “nepilsoņu likumu” un aizbildinoties ar nepieciešamību aizsargāt savus palīgus, un šīs manipulācijas faktiski netiek kontrolētas.
Personu speciālās aizsardzības likuma 16.panta otrā un trešā daļa paredz speciālās aizsardzības pasākumu — aizsargājamās personas identitātes maiņa. To piemēro, pamatojoties uz speciālās aizsardzības iestādes lēmumu, kas saskaņots ar ģenerālprokuroru, ja personas drošību nav iespējams garantēt, izmantojot citus šajā pantā paredzētos aizsardzības pasākumus. Pēc lēmuma pieņemšanas tiek veikti pasākumi, lai nodrošinātu personas identitātes maiņu – personai izsniedz nepieciešamos dokumentus ar citiem personas datiem un izdara atbilstošas izmaiņas informācijas sistēmās, kā arī, ja nepieciešams, veic citus pasākumus.
Savukārt Operatīvās darbības likuma 28.panta pirmās daļas 5.punkts paredz operatīvās darbības subjektiem tiesības izgatavot un izmantot dokumentus un citus maskēšanās līdzekļus, lai slēptu atsevišķu operatīvās darbības subjektu struktūrvienību, to dienesta telpu un transportlīdzekļu patieso piederību un darbinieku identitāti, savukārt 6.punkts ietver tiesības izveidot segorganizācijas, izmantot organizāciju un komersantu reģistrācijas dokumentus un citus dokumentus, kā arī atšķirības (pazīšanas) zīmes, lai nodrošinātu operatīvo darbību un radītu tai labvēlīgus apstākļus. Papildus Operatīvās darbības likuma 31.panta ceturtajā daļā ir noteikts, ka, ja sakarā ar slepeno sadarbību rodas reāli draudi slepenā palīga un viņa ģimenes locekļu dzīvībai, veselībai, mantiskajām un citām likumīgajām interesēm, savlaicīgi jāveic nepieciešamie drošības pasākumi šo draudu novēršanai, ieskaitot dzīvesvietas maiņu un personu apliecinošo dokumentu nomaiņu.”
Personām, kuru rīcībā ir mainīto identitāšu skaits, visdrīzāk ir zināmas arī pašas identitātes. Grūti to noslēpt no datu bāzes administratoriem.
Avoti:
Pietiek.com: http://www.pietiek.com/raksti/kozlovskis_nenoliedz,_ka_pat_vairaki_tukstosi_cilveku_varetu_but_sanemusi_personas_kodu_bez_oficiala_lemuma
2015-10-18 » edgars
Re: Iedzīvotāju reģistrā reģistrētas vairāk nekā 4800 personas ar mainītu identitāti
19 October 2015 @ 09:36
Var izsniegt jaunus dokumentus, bet ne biometrijas datus.