Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

CSDD nodos transportlīdzekļu īpašnieku datus stāvvietu operatoram EuroPark

Kategorija: Personas dati

olimpia_autostavvieta

Iepirkšanās centra “Olimpia” vadītāja Zane Šulca norāda, ka trīs stundas diennaktī centra “Olimpia” autostāvvietā būs bez maksas. Savukārt, sākot ar ceturto stundu, maksa būs pieci eiro stundā.

Meisītis atzīmē, ka video kontroles sistēma, kas pazīstama ar nosaukumu “AutoPay”, ir viens no jaunākajiem autostāvvietu tehnoloģiskajiem risinājumiem Eiropā, kas darbojas Norvēģijā un drīzumā tiks ieviesta vēl piecās Ziemeļeiropas valstīs. Tās pamatā ir optisks numura zīmju atpazīšanas risinājums, kas nodrošina stāvvietas darbību bez barjerām un to, ka pakalpojums tiek apmaksāts ar pēcapmaksu.

Iebraucot autostāvvietā, videokameras fiksēs automašīnas valsts reģistrācijas numuru, un sistēma sāks laika atskaiti. Izbraucot no autostāvvietas, videosistēma pēc automašīnas valsts reģistrācijas numura noteiks, vai klients ir iekļāvies noteiktajā bezmaksas laikā. Gadījumos, kad šis laiks tiks pārsniegts, automašīnas īpašniekam tiks nosūtīts rēķins pa pastu uz deklarēto dzīvesvietu. Datu ieguves nolūkā notiks sadarbība ar VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija”.

Uz kāda likuma pamata CSDD nodos transportlīdzekļu īpašnieku personas datus uzņēmumam EuroPark? Kādi kontroles mehānismi tiks īstenoti, lai novērstu iespēju EuroPark iegūt informāciju par īpašniekiem, kuru automašīnas nekad nav tikušas novietotas “Olimpia” stāvvietā?

Avoti:
Ir.lv: http://www.irlv.lv/2015/11/23/iepirksanas-centra-olimpia-autostavvieta-ieviesta-maksa-par-auto-novietosanu

2015-11-23  »  edgars

 1. Džeriņš
  23 November 2015 @ 20:49

  Autostāvvietas pakalpojuma izmantošana ir civiltiesisks darījums. Civiltiesisks darījums (ja tiek) tad tiek slēgts ar konkrētu personu.

  Rēķina sūtīšana automašīnas īpašniekam ir lohatrons. Ceru, ka CSDD tajā nepiedalīsies.

 2. Kārlis
  23 November 2015 @ 21:53

  “Minētajos tiesību aktos nav noteiktas SIA EuroPark Latvia tiesības iegūt informāciju par transportlīdzekļa piederību fiziskai personai. Tas nozīmē, ka CSDD šādu informāciju SIA EuroPark Latvia nedrīkst un līdz ar to – neplāno sniegt, [..]”
  http://www.db.lv/tirdznieciba/mazumtirdznieciba/papildinata-iepirksanas-centra-olimpia-ievies-maksu-par-auto-novietosanu-441604

 3. Džeriņš
  23 November 2015 @ 22:09

  EuroPark izmantos ierasto praksi, paradu piedziņas lietu nododot parādu piedziņas kompānijai, kuras advokāts veiks informācijas pieprasījumu CSDD. Viss likumīgi un advokātam pat nav jāpamato vai transportlīdzekļa īpašnieks ir stājies kādā civiltiesiskā darījumā…

 4. Māris
  24 November 2015 @ 09:33

  Un vēl viens aspekts. Paziņojumā teikts, ka web vietnē ievadot valsts reģistrācijas numuru, varēs uzzināt automašīnas vēsturi stāvvietā. Tas nozīmē, ka jebkurš zinot konkrētas personas transporta līdzekļa numuru, varēs uzzināt, kādos laikos cilvēks apmeklē veikalu un iegūto informāciju varēs izmantot ļaunprātīgos nolūkos.

 5. marcus
  24 November 2015 @ 15:26

  izskatās, ka es uz Olimpiju nebraukšu

 6. Zevs
  26 November 2015 @ 15:38

  Jāpiekrīt Džeriņam, CSDD šajā pasākumā nevajadzētu piedalīties, riski pārāk lieli.
  +Olimpija būs bišķi pārrēķinājusies. Tie, kas tur lika savu auto, tāpat pirms braukšanas mājās iepirkās, tagad zaudēs daudz klientus.

 7. Dainis
  8 December 2015 @ 02:00

  Domu gājiens skaidrs. Nav tas pārkings domāts studentiem. Metode garām. Nebija vieglāk salikt automātus, kā tas ir valdemāra rimi un vecrīgas statoil, kur pirmā h ir bez maksas, tātad šeit pirmās 3h…

Re: CSDD nodos transportlīdzekļu īpašnieku datus stāvvietu operatoram EuroParkTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>