Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

NEPLP būs tiesības bloķēt nelegālo televīzijas pakalpojumu mājaslapas

Kategorija: Autortiesības + Vārda brīvība + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Internet Piracy

Darba grupas ietvaros priekšlikumus izstrādāja pārstāvji no Iekšlietu ministrijas, SPRK, NEPLP, Tieslietu ministrijas, Kultūras ministrijas, Satiksmes ministrijas, Valsts policijas, SIA „Lattelecom”, LEKA, SIA „TV3 Latvia”, ĀKF „Viasat AS Latvia filiāle” un AS „Latvijas Neatkarīgā Televīzija”, biedrība AKKA/LAA, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas, Latvijas Reklāmas asociācijas, VID, Patērētāju tiesību aizsardzības centra un VAS „Elektroniskie sakari”.

Tradicionālie izplatīšanas risinājumi tiek stingri uzraudzīti un nelegālā darbība tiek apkarota, taču nelegālai televīzijas izplatīšanai interneta vidē nav pievērsta tik liela uzmanība. Savukārt, ar autortiesībām aizsargāta satura nelikumīga izmantošana – pirātisms – veicina ēnu ekonomiku. Iepriekšminētais ir attiecināms galvenokārt uz diviem televīzijas programmu izplatīšanas veidiem, kas  paši par sevi nav neatbilstoši Likumam: pirmais tiek īstenots kā piedāvājums izmantot interneta mājas lapās esošā televīzijas satura straumēšanu (streaming) reālā laikā un otrais, kas arī tiek īstenots interneta vidē, ir televīzijas programmu (raidījumu) pakalpojums pēc pieprasījuma. Papildus tam aktīvi tiek piedāvāta iespēja koplietot satelītoperatoru kodu jeb viedkartes (card sharing). Šie piedāvājumi tiek īstenoti neievērojot Likuma un citu normatīvo aktu, kas regulē komercdarbību, patērētāju tiesību aizsardzību, autortiesību u.c. regulējumu, tādējādi kļūstot par grūti kontrolējamiem.

Kultūras ministrijai sadarbībā ar Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomi, lai nodrošinātu televīzijas pakalpojumu internetā sniedzēju uzraudzības uzlabošanu, iesaistot elektronisko sakaru nozari, izvērtēt nepieciešamību, lietderību un samērīgumu un līdz 2016.gada 1.jūlijam sagatavot un iesniegt Ministru kabinetā likumprojektu “Grozījumi Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā”, paredzot iespēju Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei noteiktos gadījumos pieņemt lēmumu par piekļuves ierobežošanu interneta mājaslapai.

Nelegālo azartspēļu bloķēšana, tagad pirātiskās televīzijas bloķēšana. Ko bloķēsim nākamo?

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/zinas/latvija/588349-vares_apturet_nelikumigo_televizijas_satura_parraiditaju_interneta_lapu_darbibu
MK: http://polsis.mk.gov.lv/documents/5441

2015-12-29  »  edgars

 1. m
  30 December 2015 @ 00:23

  Tiešām skumji…
  Esmu pret jebkāda veida ierobežojumiem.

  Skaidrs, ka viss tas ir vienalga priekš kaķiem (širpotrebņiku lietotājiem), advancētie kadri, kam tas būs vajadzīgs varēs apiet šos aizliegumus vienalga.

 2. Es
  1 January 2016 @ 11:55

  VPN

 3. d
  7 January 2016 @ 15:49

  Piedāvājums bloķēt “televīzijas programmu (raidījumu) pakalpojumu pēc pieprasījuma”, liekas, ietver arī torrentus u.c. lejpulādes. Tūliņ sāksies masveida torrentu trackeru bloķēšana.

Re: NEPLP būs tiesības bloķēt nelegālo televīzijas pakalpojumu mājaslapasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>