Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pat sarežģītu slēdzeņu atmūķēšana pāris minūtēs maksā 40 eiro

Kategorija: Operatīvā darbība

lock_picking

Stāsta atslēdznieks Sergejs Bičeks: „Veca slēdzene salūst, un, kad klients atnāk mājās, viņam vajag izsaukt meistaru, gaidīt stundu vai divas, tad vēl maksāt gan par atvēršanu, gan par jaunu slēdzeni. Atvērt durvis jau vien kādi 40 eiro. Daudz labāk ir ieguldīt jaunai slēdzenei. Galvenais, lai nebūtu šādi te cilindri bez aizsardzības…” Tā ir visizplatītākā slēdzene, un, kā izrādās, arī visnedrošākā. Lai to uzlauztu, vajadzīgas vien pāris sekundes. Tie, kas jau izvēlējušies sarežģītas slēdzenes, par garnadžu apciemojumu var uztraukties mazāk. Tā kā visiem zagļiem nav pieejami piemēroti instrumenti, daudzi no sarežģītu slēdzeņu uzlaušanas izvairīsies. Savukārt, ja īpašniekam pašam gadās ķibele ar durvju atvēršanu, atslēdznieks pat sarežģītāko slēdzeni atvērs vien pāris minūtēs.

„Instruments ir ļoti dārgs, viņu nevar tā nopirkt kaut kur. Ir slēdzenes, kuras var atmūķēt vispār bez bojājumiem. Pēc tam, ja vajag, ja ir atslēga, viņu var lietot un lietot. Bet ir slēdzenes, kurām ir aizsardzība pret atmūķēšanu. Viņas nevar atmūķēt, var tikai likvidēt.”  Doties līdzi atmūķēt durvis gan speciālists korespondentei neļāva. Durvju atvēršanas process un servisa klienti esot konfidenciāla informācija. Taču durvju atvēršanas speciālists Sergejs Palkovs stāsta, ka instruments sastāv no vairākām smalkām detaļām. Kad jādodas atvērt durvis, teju visas detaļas jāņem līdzi, un to kopējais svars somā sasniedz vairākus desmitus kilogramu.

Diez vai durvju atvēršanas speciālisti ir informēti, ka mūsu valstī par durvju atvēršanas instrumentu izmantošanu un glabāšanu ir noteikta kriminālatbildība:

Sevišķā veidā veicamiem operatīvās darbības pasākumiem speciāli radītas vai pielāgotas iekārtas, ierīces vai instrumenti un to komponentes, un programmatūra. d) iekārtas un ierīces “slēptai iekļūšanai” telpās, transportlīdzekļos vai citos objektos:
1. speciālās rentgena iekārtas slēdzeņu caurskatīšanai
2. universālās atslēgas (master keys)
3. mūķīzeri un citi instrumenti slēdzeņu atvēršanai
4. elektroniskie slēdzeņu kodu noteicēji

Avoti:
LSM: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/vecas-durvju-sledzenes-nedrosas-pret-zagliem-un-var-atstat-pasu-ipasnieku-aiz-durvim.a166426/

2016-01-29  »  edgars

 1. Kristaps K.
  29 January 2016 @ 22:03

  Man reiz gadījās pazaudēt dzīvokļa atslēgas. Izsaucu speciālistu, šķiet, ka galvenie atmūķēšanas “speclīdzekļi” bija urbjmašīna un skrūvgriezis. Tā gan bija vienreizējā atmūķēšana, pēc kā bija serdenes jāmaina.

 2. 7
  31 January 2016 @ 00:37

  Izbrīna, ka pēkšņi ir parādījies raksts, kurā nav pierastais vēstījums, ka anarhija taču ir kārtības māte (“долой царя; на, фашист, гранату!”).
  Attieksmes maiņa vai vienkārši redakcionālā krīze?

Re: Pat sarežģītu slēdzeņu atmūķēšana pāris minūtēs maksā 40 eiroTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>