Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Atbalsta tiesību noteikšanu policistiem pieprasīt un saņemt no privātpersonām informāciju

Kategorija: Juridiskie aspekti + Personas dati

police_conversation1 police_conversation2
Iekšlietu ministrijas priekšlikums:

papildināt likumprojektu “Grozījumi likumā “Par policiju”” šādā redakcijā: izteikt pirmās daļas 31.punktu šādā redakcijā:
“31) pieprasīt un saņemt bez maksas no publiskām personām un privātpersonām informāciju, dokumentus un citus materiālus;”;

Ņemot vērā minēto, lai nodrošinātu resorisko pārbaužu veikšanu, kā arī citu Valsts policijai likumā “Par policiju” un citos normatīvajos aktos noteikto uzdevumu izpildi, Iekšlietu ministrijas ieskatā ir nepieciešams paplašināt likuma “Par policiju” 12.panta pirmās daļas 31.punkta tvērumu, paredzot policijas darbinieka tiesības informāciju ne tikai saņemt, bet arī pieprasīt, kā arī noteikt, ka policijas darbiniekam ir tiesības informāciju pieprasīt arī no privātpersonām.

No 12. Saeimas sēžu stenogrammas:

J.Ādamsons (Saskaņa): Cienījamie kolēģi, par kādu policejisku valsti mēs runājam? Es gribētu atgādināt visiem deputātiem, ka likums “Par policiju” ir attiecināms ne tikai uz Valsts policiju. Tāpat tas skar finanšu policiju, muitas policiju un pašvaldības policiju. Tagad jebkurš kārtībnieks, patruļdienesta policists būs tiesīgs pieprasīt no jebkuras publiskas, fiziskas personas, privātpersonas absolūti jebkādu, pat pašu absurdāko informāciju. Priekš kā? Uz kurieni mēs ejam? Priekš kā ir vajadzīgi šie grozījumi? Diemžēl šajā komisijas sēdē nepiedalījās virkne deputātu, arī es tajā skaitā. Es domāju, ka šis priekšlikums komisijā nebūtu guvis atbalstu. Es aicinu neatbalstīt šo priekšlikumu un atgriezties pie iepriekšējās redakcijas. Paldies.

Sēdes vadītāja: Debates slēdzu. Vai komisijas vārdā ir kas piebilstams? Z.Tretjaka: Nav. Lūdzu zvanu! Balsosim par 2. – iekšlietu ministra Kozlovska iesniegto priekšlikumu! Lūdzu balsošanas režīmu! Lūdzu rezultātu! Par – 52, pret – 26, atturas – nav. Priekšlikums ir atbalstīts.

Deputāts mierina:

Atbildīgās parlamenta Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (Vienotība) norādīja, ka par attiecīgo normu vēl notiks debates komisijas sēdē pirms likumprojekta virzīšanas apstiprināšanai trešajā, galīgajā lasījumā.

Grozījumi ļoti atgādina Valsts drošības iestāžu likumā ietverto redakciju. Vai informācijas nesniegšana kvalificējas kā ļaunprātīga nepakļaušanās policijas darbinieku likumīgajām prasībām?

Avoti:
Ilmārs Poikāns: https://twitter.com/ilmarmors/status/715488174319935489/photo/1
Saeima: http://saeima.lv/lv/transcripts/view/356
Rihards Kozlovskis: http://titania.saeima.lv/LIVS12/SaeimaLIVS12.nsf/0/7EC4E44E90A1EBE6C2257F6B00506E48?OpenDocument

2016-04-06  »  edgars

  1. Andron Mc
    13 April 2016 @ 20:46

    Nau ko nīdēt pēc vēlēšanām. Paši dauneļi šo valdību ievēlējāt.

Re: Atbalsta tiesību noteikšanu policistiem pieprasīt un saņemt no privātpersonām informācijuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>