Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

CSDD piedāvā transportlīdzekļu īpašnieku maiņu e-vidē

Kategorija: eparaksts + ePārvalde

csdd_ipasnieku_maina

No 2016.gada 1.aprīļa Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) piedāvā drošu, ērtu un kontrolējamu transportlīdzekļu īpašnieku maiņu e-vidē (e.csdd.lv), ko varēs izmantot kā juridiskās, tā arī fiziskās personas.

Lai īpašnieka maiņu reģistrētu e-vidē, vispirms reģistrētajam auto īpašniekam (pārdevējam) ir jānoņem transportlīdzeklis no uzskaites atsavināšanai Latvijā. Tādēļ CSDD elektroniskajā vidē piedāvāvēl vienu jaunu pakalpojumu: «TL noņemšana no uzskaites atsavināšanai LR». Šai darbībai seko pircēja izdarīta atzīme reģistrā par to, ka viņš vēlas iegādāties konkrētu transportlīdzekli. Savukārt pārdevējs piecu dienu laikā apstiprina īpašnieku maiņu. Abas atzīmes arī izdarāmas e-pakalpojumos. Reģistrācijas procedūra pilnībā tiek pabeigta CSDD nodaļā, kad transportlīdzekļa ieguvējs saņem reģistrācijas apliecību.

Īpašuma tiesību maiņa un atbildība tiek fiksēta no tā brīža, kad pārdevējs reģistrā ir apstiprinājis īpašnieka maiņu. Tas nozīmē, ka ar šo brīdi:
• pircējs iegūst īpašuma tiesības uz konkrēto transportlīdzekli;
• beidzas pārdevēja obligātā civiltiesiskā atbildība par konkrēto auto, savukārt, pircējs, par pamatu ņemot atzīmi reģistrā, var iegādāties OCTA polisi;
• pircējs atbild par izdarītajiem pārkāpumiem ceļu satiksmē.

Transportlīdzekļu īpašnieku maiņu, kā līdz šim, varēs reģistrēt arī CSDD nodaļās vai izmantojot tirdzniecības uzņēmumus.

Īpašnieka maiņai nav nepieciešams elektroniskais paraksts – pietiek vien ar veiktu atzīmi e.csdd.lv vidē.
Kurš būs atbildīgs par pazaudētu auto, kad nākošreiz kāds sīkurķis piekļūs DVI direktores e.csdd.lv kontam?

Avoti:
TVNET: http://www.tvnet.lv/auto/notikumi/602134-csdd_piedavas_transportlidzeklu_ipasnieku_mainu_evide

2016-04-07  »  edgars

Re: CSDD piedāvā transportlīdzekļu īpašnieku maiņu e-vidēTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>