Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Kļūdas dēļ VID citai personai nosūta Denisa Čalovska datus

Kategorija: Incidenti + Personas dati

vid

Salvis Ceriņš pieprasījis no VID kādu izziņu. Tā kā ēpastā atbilde jau ilgāku laiku nebija atrodama, viņš ielūkojās savā EDS sistēmas profilā. Tur atbilde atradās. Taču liels bija Salvja pārsteigums, ieraugot viņam adresētajā vēstulē dokumentus par citu cilvēku, turklāt publiski pazīstamu personu. Izziņa saturēja datus par pagājušajā gadā D. Čalovska gūtajiem ienākumiem un valstij samaksātajiem nodokļiem. Arī personas kodu. Tie, protams, visi ir aizsargājami personas dati, kam svešās rokās nevajadzētu nokļūt. «Kāds tos var izmantot ļaunprātīgi,» spriež Salvis. Viņš zina stāstīt par līdzīgu gadījumu no paziņu pieredzes, kad VID kļūmes dēļ – uzrakstot aplamu reģistrācijas numuru, viena uzņēmuma īpašniekam pierakstīti cita uzņēmuma parādi un uzrēķināti sodi. Pēc tam vēl ilgi nācies izskaidroties.

Taču gadījumā ar Čalovska datu noplūdināšanu skaidrība gūta ātri, un atbildīgā darbiniece arī nosūtījusi abiem kungiem dziļu atvainošanos par pieļauto kļūmi. Izziņas gatavotas vienlaikus, un tā nu sagadījies, ka vienai no vēstulēm pievienots nepareizais pielikums. Un šī kļūme nekādā veidā neesot saistīta ar to, vai persona ir vai nav atpazīstama.

Avoti:
NRA: http://nra.lv/latvija/172780-atriebiba-vai-kluda-vid-nopludina-imantas-hakera-denisa-calovska-datus.htm

2016-05-18  »  edgars

Re: Kļūdas dēļ VID citai personai nosūta Denisa Čalovska datusTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>