Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

ENAP aiztur trīs nepilngadīgus draugiem.lv paroļu pikšķerētājus

Kategorija: Pikšķerēšana + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

draugiemlv

Informāciju par iespējamām nelikumīgām darbībām Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde (ENAP) saņēma šī gada februārī. Tad noskaidrots, ka interneta vidē dažādos ārzemju resursos izveidotas un uzturētas vairākas viltotas mājaslapas, kas vizuāli bijušas identiskas vietnes draugiem.lv mājaslapai. No saņemtās informācijas bija secināms, ka portāla draugiem.lv lietotāju vidū sākotnēji ar vēstuļu sadaļas starpniecību tiek izplatīta informācija ar aicinājumu piepelnīties, kā arī norādīta interneta vides vietne, kurā šī peļņa ir gūstama. Lietotāji, izmantojot saziņā norādīto saiti, nonāca minētajā mājaslapā, kas pēc izskata bijusi analoģiska draugiem.lv autorizācijas lapai, raksta policija.

Tādā veidā draugiem.lv savus piekļuves datus nodevuši noziedzniekiem, kuri pēc tam nelikumīgi iegūtos datus izmantoja, lai piekļūtu draugiem.lv lietotāju saziņas rīkiem un reklamētu interneta vietni, kas nodarbojas ar azartspēlēm.

Šobrīd pret šiem cilvēkiem uzsākts kriminālprocess par nelikumīgām darbībām datu apstrādes sistēmā. Ir arī veiktas kratīšanas, kurās izņemti noziedzīgā nodarījuma rīki – datu nesēji. Noskaidrots, ka izņemtajos datu nesējos ir informācija par ievērojamu skaitu nelikumīgā veidā iegūtajām virtuālajām identitātēm visā Latvijā. Šobrīd zināms par vairāk nekā 1000 nelikumīgi iegūtām virtuālajām identitātēm, taču Valsts policija turpina izmeklēšanu, lai noskaidrotu citas personas, kuru dati varētu būt nelikumīgi iegūti šādā veidā.

Avoti:
LSD: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/par-vairak-neka-1000-draugiem.lv-lietotaju-datu-iegusanu-aiztur-tris-nepilngadigos.a184185/

Tagged:

2016-05-26  »  edgars

Re: ENAP aiztur trīs nepilngadīgus draugiem.lv paroļu pikšķerētājusTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>