Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Žurnālisti, izmantojot sociālo inženieriju, pieķer ministru melos

Kategorija: Sociālā inženierija

belevics_meli

Maija pēdējos datumos viens no šīs publikācijas autoriem saņēma šādu elektroniskā pasta vēstuli: „Esmu ārsts Gaiļezera onkoloģijas slimnīcā. Tādēļ nevaru parakstīties ar savu vārdu. Man nav tiesības nevienam nodot konfidenciālu informāciju par pacientiem. Es Jums vēlos par vienu pacientu pastāstīt, jo šis pacients bija ministrs.”

Ne uz kādiem precizējošiem jautājumiem nezināmais vēstules autors atbildēt nevēlējās, norādot uz sekām, kas viņam draudētu, ja atklātos, ka kāds Onkoloģijas centra darbinieks izpaudis ziņas par pacientu – īpaši jau par veselības ministru.

Taču to, ka G. Belēvičs pacienta statusā Latvijas Onkoloģijas centrā patiešām ir pabijis, ļauj konstatēt sena un labi pārbaudīta metode – žurnālistei zvanīt uz centra reģistratūru, uzdoties par Veselības ministrijas sekretāri un taujāt, vai gadījumā ministrs operācijas dienā nav atstājis nodaļā zaļu mapīti. Pēc gariem noskaidrošanas darbiem slimnīcas Informācijas centra vadītāja Larisa Kirsone beidzot „ministrijas sekretārei” pavēsta: „Nu, mēs neko neatradām. Māsiņas nodaļā teica, ka viņam līdzi bija tikai mobilais telefons. Ja kaut ko atradīsim, dosim ziņu.”

Tā rezultātā veselības ministrs Belēvičs nu ir atkāpies un nolicis deputāta mandātu.
Arī trauksmes cēlēja lomu šajā notikumā nevajadzētu novērtēt par zemu.

Avoti:
Pietiek.com: http://www.pietiek.com/raksti/vip_pacients_bez_kvotam_un_rindam

2016-06-13  »  edgars

 1. Andron Mc
  15 June 2016 @ 01:33

  Izklausās pēc tādas kā huiņas.
  Visiem tagad ir fotoaparāti, bet ne1 neko nenofotografēja? Tikai tukši pļūta.

 2. square_yoba
  18 June 2016 @ 12:30

  Ārsts par pacienta datu patvarīgu izpaušanu būtu jāsoda.

 3. Anonymous
  19 July 2016 @ 21:18

  Dienas rīcībā ir droša informācija, ka jau drīz pēc demisijas un atziņām par „skaudro mācību” bijušais politiķis ir vērsies ar iesniegumu tiesībsargāšanas iestādēs, apgalvojot, ka par viņu un viņam nogriezto „pumpu” esot publiskotas neizpaužamas ziņas, kas ir Krimināllikumā minēts noziedzīgs nodarījums. Pašlaik Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē notiek šī iesnieguma resoriskā pārbaude.

  Dienai zināms, ka bijušais ministrs Valsts policijai sūdzējies par to, ka Latvijas Avīzes publikācijā par viņa „pumpu”, kuru viņš, apejot pacientu rindas un kvotas, bija devies likvidēt Latvijas Onkoloģijas centrā, esot izpaustas ziņas „par personas veselības stāvokli”, bet viņš šādu ziņu izpaušanai atļauju neesot devis.

  http://www.pietiek.com/raksti/belevics_velas_skaudru_macibu_trauksmes_celejiem

Re: Žurnālisti, izmantojot sociālo inženieriju, pieķer ministru melosTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>