Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Valsts kontrole: elektroniskā paraksta iekļaušana eID kartēs nav efektīva

Kategorija: eID + eparaksts

VK_eID_kartes

Pastāvot citām ērtākām un lētākām iespējām piekļūt elektroniskajiem pakalpojumiem, iedzīvotāji eID kartes elektroniskās iespējas izmanto maz, revīzijā secinājusi Valsts kontrole. Tāpēc Valsts kontroles ieskatā tēriņi eID kartēs iekļautās elektroniskās autentifikācijas un elektroniskā paraksta rīkiem nav efektīvi un ieguldījumi neattaisnojas. Turklāt, neraugoties uz zemo iedzīvotāju interesi izmantot eID kartes elektroniskās iespējas, plānots turpināt iesākto vēl plašākā apjomā, ar nākamā līguma slēgšanu no valsts budžeta līdzekļiem apmaksājot neierobežotu skaitu laika zīmogu elektroniskā paraksta radīšanai.

Līdz šim tikai 2% eID karšu lietotāju ir izmantojuši elektroniskajam parakstam iekļauto funkcionalitāti, bet no četru gadu laikā valsts apmaksātajiem 80 miljoniem e-parakstu, kas iekļauti eID kartē, izmantoti tikai 0,5%. No kopējiem 2015.gadā Latvijā veiktajiem 3,2 miljoniem elektronisko parakstu vien nepilni 362 000 jeb 11% parakstu ir veikti ar eID kartē iekļauto funkcionalitāti.

Statistika nav nemaz tik slikta.

Avoti:
LSM: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/valsts-kontrole-eid-kartes-rikiem-valsts-ik-gadu-tere-850-tukstosus-bet-tos-lieto-vien-dazi-procenti-iedzivotaju.a184752/

2016-06-17  »  edgars

  1. Andron Mc
    18 June 2016 @ 16:41

    Es pat vairs nelasu šito.
    Kamēr lielākā daļa balstiesīgo turpinās būt pilnīgi debīļi – nekas nemainīsies.
    Tie visi parazīti taču skaidri redz ka var zagt un zagt, bet nekas par to nedraud. Ja jau 5 reizes pēc kārtas tauta pierāda ka ir debīli izdzimteņi, tad tiem parazītiem nav ne mazākās šaubas par naudas “izcelšanu”.

Re: Valsts kontrole: elektroniskā paraksta iekļaušana eID kartēs nav efektīvaTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>