Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Amatpersonas veikušas prettiesisku DNS paraugu iegūšanu un izmantošanu

Kategorija: Personas dati

dns_sample

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis Ģenerālprokuratūras sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokuroram 2015.gadā uzsāktās krimināllietas materiālus, rosinot uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām valsts amatpersonām − Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūras un Valsts policijas kriminālistikas pārvaldes amatpersonām.
KNAB pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka valsts amatpersonas, izmantojot dienesta stāvokli, veikušas nelikumīgas darbības ar fiziskas personas datiem, kas izpaudās kā prettiesiska DNS paraugu iegūšana un izmantošana no vairākām personām.

Nav zināmas detaļas, kādiem mērķiem prettiesiska DNS paraugu izmantošana ir veikta, taču DNS nacionālās datu bāzes izveidošanas un izmantošanas likums sniedz uzskaitījumu gadījumiem, kuros DNS profilu iegūšana ir tiesiska:

4.pants. DNS nacionālajā datu bāzē apkopo un glabā informāciju par DNS profiliem un ziņas par personām, kuras turētas aizdomās, apsūdzētas vai notiesātas, par neatpazītiem līķiem, par Latvijas Republikā pazudušām personām un par bioloģiskas izcelsmes pēdām.

Avoti:
KNAB: http://www.knab.gov.lv/lv/knab/press/article.php?id=514285
TVNET: http://apollo.tvnet.lv/zinas/valsts-amatpersonas-veikusas-mahinacijas-ar-dns-paraugiem/733947

2016-06-18  »  edgars

Re: Amatpersonas veikušas prettiesisku DNS paraugu iegūšanu un izmantošanuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>