Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Internetbanku lietošanā ierobežos kodu karšu izmantošanu

Kategorija: eID

Eiropas Banku iestādes vadlīnijas paredz, ka jau no nākamā gada aprīļa komercbankām pakāpeniski vajadzēs pāriet uz drošākiem identifikācijas līdzekļiem darījumu veikšanai internetā. Tas nozīmē, ka atbilstoši jaunajām vadlīnijām ar līdz šim Latvijā tik pierasto kodu karti, uz kuras ir uzdrukāti jau gatavi daži desmiti kodu piekļuvei internetbankā, nepietiks.

“Lielā mērā kodu kartes tiks aizstātas ar citiem identifikācijas veidiem, kas būtu unikāli, katru reizi radītu unikālu pieejas kodu. Jo kodu kartes kodi atkārtojas. Ir prasība, ka jābūt rīkiem, kas katrai ielogošanās reizei radu unikālu identifikācijas iespēju,” norāda Latvijas Komercbanku asociācijas pārstāve Baiba Melnace. Baiba Melnace uzsver, ka klienti, kuri jau šobrīd izmanto, piemēram, kodu kalkulatoru, kurā autorizācijas kods tiek katru reizi ģenerēts no jauna, pārmaiņas neizjutīs vispār.

Paredzams, ka arī kodu kartes joprojām varēs tikt izmantotas nelieliem darījumiem līdz 30 eiro, gan pārskaitījumiem, kurus pats lietotājs bankai deklarējis kā drošus. Jaunā kārtība arī varētu mudināt bankas rast jaunus identifikācijas risinājumus, izmantojot, piemēram, mobilo sakaru, viedtālruņu vai citu digitālo līdzekļu iespējas.

Avoti:
LSM: http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/internetbanku-lietosana-ierobezos-kodu-karsu-izmantosanu.a189007/

2016-06-30  »  edgars

 1. m
  30 June 2016 @ 20:04

  jā, jā… kārtējais solis uz totālu kontroli. Ar drošumu te ir maz sakara. Diemžēl.

 2. Kino
  1 July 2016 @ 00:46

  Šis izmaiņas ir nekas jauns – tās ir ieviestas ar FKTK 112. noteikumiem kopš 7.07.2015. Bankas var turpināt kodu karšu lietošanu arī maksājumus starp saviem kontiem, citiem iekšbankas maksājumiem un maksājumiem no balta saraksta. Tāpēc tiem klientiem, kas veic maksājumu tikai vienas bankas ietvaros nav jāuztraucas, bet, protams, problēma ir plašāka.

  Pārmaiņas daži klienti ar kodu kalkulatoriem izjūties pēc 2 gadiem, kad pēc ES PSD2 direktīvas maksājumi būs jāautentificē ar dinamiskiem kodiem, piesaistītiem pie summas un saņēmēja. Tad kodu kalkulatori, kuri ģenerē tikai paroles un neatbalsta citas metodes, potenciāli arī būs jāmet miskastē. Visticamāk, ar PSD2 arī būs vairāki atvieglojumi. Par to būs zināms tuvākajā laikā, kad EBI (Eiropas Bankas Iestāde – FKTK analogs Eiropas līmenī) izstrādās tehnisko standartu direktīvas ieviešanai.

 3. Anonymous
  14 July 2016 @ 22:35

  Bankas Citadele veiktajā iedzīvotāju aptaujā noskaidrots, kas iedzīvotājus kaitina visvairāk, internetbankas kodu kartiņu lietošanā. Savā ziņā var teikt, ka internetbankas kodu karšu ēra ir beigusies, un bankas tās aizstāj ar modernākiem risinājumiem.
  http://financenet.tvnet.lv/nozares/616869-tendence_internetbankas_kodu_kartinu_vieta_naks_mobilie_risinajumi

Re: Internetbanku lietošanā ierobežos kodu karšu izmantošanuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>