Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Par 51 bankomāta izlaupīšanu Taivānā aiztur Latvijas iedzīvotāju

Kategorija: Incidenti + Norēķini

Andrejs_Peregudovs_arrested

Taivānas policija par 51 bankomāta izlaupīšanu aizturējusi trīs austrumeiropiešus, to skaitā, arī Latvijas iedzīvotāju Andreju Peregudovu. Varas iestādes trijotni apsūdz 51 bankomāta izlaupīšanā 9. un 10. jūlijā trijās pilsētās – Taipejā, Jaunajā Taipejā un Taičžunē – nolaupot 83,27 miljonus Taivānas dolārus jeb 2,35 miljonus eiro. Aizurēto vidū ir ne tikai Peregudovs, bet arī Rumānijas pilsonis Mihails Kulibabu un Moldovas pilsonis Nikolae Penkovs. Trijotne gan nedarbojās viena – tā bija daļa no 13 cilvēku liela grupējuma. Taivānas Centrālā ziņu aģentūra atgādina, ka Peregudovs viesnīcā dzīvoja kopā ar Krievijas iedzīvotājiem Sergeju Berezovski un Vladimiru Berkmanu, kuri, visticamāk, šobrīd jau ir atgriezušies Krievijā. Tāpat ir aizdomas, ka bandā bijis kāds Austrālijas un Igaunijas pilsonis.

Bankomāti iztukšoti, izmantojot ļaunatūru, kas aktivizēta caur internetu:

Lai uzlauztu bankomātus viņi izmantojuši vīrusu, kas licis bankomātiem “izmaksāt” visas banknotes, kas tajā atradās nozieguma brīdī. Pēc sērija veidā notikušajām uzlaušanām trijotne nolēma “iejukt pūlī” un paslēpties no policijas. Taču tā kā taivānieši viņus atpazina un novērošanas kameras pie bankomātiem bija fiksējušas trijtones sejas, visus trīs aizturēja policija.

The crooks behind the theft didn’t use bank cards, judging from security camera footage. Instead, the cybercriminals appeared to gain control of the machines with a “connected device,” possibly a smartphone, according to police.

Latvijas iedzīvotājs vizdrīzāk bijis tikai uzticams izpildītājs:

Jau savāktie pierādījumi norāda, ka viņam bijis augsts stāvoklis grupējuma hierarhijā, ņemot vērā, ka tieši viņš nodarbojies ar čemodānu pārvietošanu no izlaupītajiem bankomātiem un koordinējis to kurjeru darbību, kas savākuši naudu.

Examination of surveillance camera footage showed that Peregudovs used a mix of old spying technique — “dead letter drops” — and modern technology to move the stolen money around, officials said. He allegedly placed suitcases filled with the stolen money in storage lockers and other locations, then used WhatsApp to send instructions on the locations and passwords for the lockers for other members of the gang to pick up, they said.

Izdevums vēsta arī, ka Peregudovs savu nevēlēšanos sadarboties ar izmeklētājiem skaidro ar bailēm – “ka krievu mafija nodarīs pāri viņa sievai un meitai”. Pēc viņa vārdiem, viņš pats nav “krievu mafiozo”, un piekritis iesaistīties bankomātu izlaupīšanā, jo viņam vajadzējis atmaksāt 3000 eiro lielu parādu.

Avoti:
LSM: http://www.lsm.lv/lv/raksts/arzemes/zinas/par-51-bankomata-izlaupisanu-taivana-aiztur-latvijas-iedzivotaju.a192523/
The Register: http://www.theregister.co.uk/2016/07/15/taiwan_atm_hack/
Taipei Times: http://www.taipeitimes.com/News/front/archives/2016/07/19/2003651333

2016-07-21  »  edgars

  1. Andron Mc
    22 July 2016 @ 14:20

    KRIEVU URLA!

Re: Par 51 bankomāta izlaupīšanu Taivānā aiztur Latvijas iedzīvotājuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>