Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

VID piedāvā veikt masīvu interneta resursu monitoringu un mājaslapu bloķēšanu

Kategorija: Izlūkošana + Personas dati + Vārda brīvība

vid

Valsts ieņēmumu dienestam nepieciešams:

1) Atsevišķs serveris ar atmiņu liela apjoma datu glabāšanai un apstrādei;
2) Programmatūra piemēram (vai alternatīvi varianti):
-Visual Web Ripper – programma internetā esošas informācijas iegūšanai;
-Web Content Extractor – programma internetā esošas informācijas iegūšanai;
-Moz Pro – informācijai par interneta vietnēm;
-Maltego – internet forensics;
-Camtasia – veic ekrāna ierakstu (vienreizējā programmas iegādes maksa);
-X1 Social Discovery – informācijas iegūšanai un apkopošanai galvenokārt no sociālajiem medijiem;
-SameID.net – dažādu tīklu atrašanai un identificēšanai.

Minētās programatūras iegāde ir nepieciešama, lai veicinātu VID e-komercijas kontroles efektivitāti nereģistrētas saimnieciskās darbības internetā (tai skaitā ārvalstu nodokļu maksātājus, kas darbojas Latvijā) konstatēšanai un saimnieciskās darbības veicēju identificēšanai.

Nepieciešams grozīt normatīvus aktus, nosakot VID tiesības bloķēt tīmekļa vietnes, kurās veic nereģistrētu saimniecisko darbību. Šajā gadījumā nereģistrētajiem saimnieciskās darbības veicējiem tiks liegta iespēja turpināt gūt nedeklarētus ieņēmumus. Pašlaik Elektronisko sakaru likumā noteiktas šādas tiesības tikai Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai.

Nepieciešams noteikt normatīvajos aktos VID tiesības piekļūt elektroniskā veidā apstrādātai vai glabātai informācijai, kas saistīta ar internetā veiktajiem darījumiem, kas ļaus pārbaudīt un kontrolēt e-komercijas jomā nodarbināto nodokļu maksātāju deklarētās informācijas patiesumu un pilnīgumu.

Nepieciešams noteikt normatīvajos aktos VID tiesības iegūt informāciju no trešās personas par cita nodokļu maksātāja veikto saimniecisko darbību, kura saimnieciskās darbības dati glabājas uz šīs trešās personas serveriem, kas arī ļaus pārbaudīt un kontrolēt e-komercijas jomā nodarbināto nodokļu maksātāju deklarētās informācijas patiesumu un pilnīgumu, kā arī palīdzēs identificēt nereģistrētās saimnieciskās darbības veicējus.

Šī informācija nāk no FM noslepenotā ziņojuma “Par iespējām palielināt ieņēmumus”. Jācer, ka šie VID piedāvājumi arī paliks tikai piedāvājumu statusā. Daudzkārt ievērojamākus ieņēmumus varētu iegūt, ja VID veltītu šos resursus PVN izkrāpēju apkarošanai, neapdraudot sabiedrības tiesības un brīvības.

Avoti:
Pietiek.com: http://www.pietiek.com/raksti/finansu_ministrijas_plans_no_valdibas_sedes_slegtas_dalas_no_kuriem_nodoklu_maksatajiem_vel_kaut_ko_panemt

2016-08-04  »  edgars

 1. Anonymous
  4 August 2016 @ 17:01

  Ja vienreiz jau precedents nebūtu pieļauts, ļaujot bloķēt azartspēļu lapas, tad VID nebūtu tik naisks izmantot jau funkcionējošo cenzūras rīku.

  Tajā pašā dokumentā zemāk lasāms, ka NELP arī grib iespēju bloķēt interneta TV lapas, atsaucoties uz tām pašām azartspēlēm.

 2. Andron Mc
  5 August 2016 @ 17:57

  Tai kuņasbērnu iestādei vajadzētu aizķīlēt durvis un to parazītu midzeni aizdedzināt! Lai sadeg nahuj visi tie kropļi.

 3. Anonymous
  29 September 2016 @ 23:01

  “Līdztekus valdība vērtēja arī Finanšu ministrijas priekšlikumu ļaut Valsts ieņēmumu dienestam bloķēt to interneta veikalu mājas lapas, kuri Latvijā veic nereģistrētu uzņēmējdarbību. Pret to iebilda nozares pārstāvji. Tādēļ jautājums pagaidām atlikts.”

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/generaluznemejs-buvnieciba-bus-atbildigs-par-apaksuznemeja-nodoklu-nomaksu.a203223/

  Pret lapu bloķēšanu arī iestājies Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs. Interneta asociācija valdībai piedāvā savu priekšlikumu un cer, ka valdība to ņems vērā:

  “Mēs gribam palīdzēt rast VID ātri un efektīvi atrast vainīgo, jo viņiem nav dotas šādas pilnvaras. Mēs piedāvājam uzzināt, kur mājaslapa hostējas, kur tā tiek uzturēta un kurš ir tā saucamais starpnieka pakalpojuma sniedzējs.”

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/eksperte-laujot-vid-bloket-majaslapas-tas-butu-neproporcionali-sapigi-latvijas-domeniem.a203174/

 4. Anonymous
  7 October 2016 @ 17:30

  “Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) norādīja, ka valdībai šodien piedāvāts atbalstīt kompromisa variantu par «.lv» domēna bloķēšanas iespējām, taču ar nozari vēl tiks diskutēts, kā bloķēt «.com» un citus domēnus.”

  http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/628548-vid_vares_bloket_piekluvi_negodpratigam_timekla_vietnem_diskusijas_par_detalam_vel_turpinasies

 5. Anonymous
  4 November 2016 @ 16:47

  “Šī metode ir neefektīva, tā ir apejama, nav kārtīgi ieviesta, un tai ir nelāgi blakusefekti,” saka Kiberdrošības eksperts un pētnieks Kirils Solovjovs. Viņš ir viens no tiem, kas iesaistās izmaiņu apspriešanā un ir pret Finanšu ministrijas (FM) ierosinājumu esošajā redakcijā.

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/zinju-analiize/zinas/vid-ar-nelegalo-firmu-majaslapam-grib-cinities-pec-jau-izgazusas-sistemas-parauga.a206014/

 6. Anonymous
  23 November 2016 @ 22:31

  “Valsts ieņēmumu dienesam (VID), sākot ar nākamo gadu, būs tiesības atslēgt Latvijā reģistrētu domēna vārdu, kā arī uzlikt liegumu tā lietošanai, trešdien, 23.novembrī, galīgajā lasījumā Valsts ieņēmumu dienesta likumā nolēma Saeima.”

  http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/vid-drikstes-slegt-vai-ierobezot-interneta-majaslapu-darbu.a211452/

Re: VID piedāvā veikt masīvu interneta resursu monitoringu un mājaslapu bloķēšanuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>