Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Rīgā uzstādītas pirmās automašīnu numura zīmju atpazīšanas kameras

Kategorija: Personas dati

riga_notiek_auto_monitorings

Pie luksoforiem izvietotas kameras, kas fiksē automašīnas, kurām nav tehniskās apskates vai apdrošināšanas. Projekta, kuru šobrīd finansē pats uzņēmums, nolūks ir samazināt neapdrošināto mašīnu skaitu uz valsts ceļiem. Pat ja kamera fiksēs kādu pārkāpumu, pagaidām autovadītājs sodīts netiks, jo šobrīd uzņēmums tikai veic monitoringu, vācot datus. Šo informāciju pēc tam varēs izvērtēt un izmantot gan Valsts policija, gan apdrošinātāji.

Uzņēmuma pārstāvji atzīst, ka nākotnē šādas kameras ar iebūvētu mākslīgo intelektu varēs noteikt auto modeli, krāsu un pat iespējamos bojājumus, kas, piemēram, palīdzēs ātrāk atrast nozagto automašīnu. Taču pagaidām kameras nefiksēs arī pārsniegto ātrumu.

Pilotprojekta realizācijas laikā privātfirma izvietos videonovērošanas kameras vairākās vietās Rīgā, Jelgavā, Rēzeknē un Ventspilī. Līdz šim ar kamerām veikta transportlīdzekļu uzraudzība 13.janvāra ielas krustojumā ar Krasta ielu, kur papildus tehniskās apskates un OCTA esamībai uzraudzīta sabiedriskā transporta joslas godprātīga izmantošana. Tāpat no jūlija līdz septembrim transportlīdzekļu uzraudzība veikta Krasta ielā pretī tirdzniecības centram Mols.

DVI būtu jāpārbauda, vai privātfirma likumīgi apstrādā personas datus, nesaņemot satiksmes dalībnieku piekrišanu datu apstrādei.

Avoti:
LNT: http://skaties.lv/auto/riga-kameras-pie-luksoforiem-ker-auto-bez-tehniskas-apskates-un-octa-polises/
NRA: http://nra.lv/latvija/180992-pilotprojekta-laika-analizes-vai-autovaditajiem-ir-deriga-octa-un-veikta-tehniska-apskate.htm

2016-08-17  »  edgars

 1. Andron Mc
  19 August 2016 @ 10:47

  Nu ne jau kameras to OCR veic. To dara kaukāds kompis.
  Priekš šitās banānu republikas tā ir baigi “innovatīva tehnoloģija”, bet reāli tas bija iespējams jau 2001. gadā
  Cik ta miljonus no budžeta izmaksāja tas šedevrs?
  Piestiprinātas gandrīz ar izoleni, izskatās pēc sūda.

 2. noname
  5 September 2016 @ 10:28

  Ja šī privātfirma uzglabā tikai video datus un mašīnas numurus un nespēj sasaistīt mašīnas numuru ar konkrētu viennozīmīgi identificējamu personu, tad šeit mēs nevaram runāt par personas datu apstrādi.

 3. to nonane
  5 September 2016 @ 10:34

  Labrīt! Vienkārša video novērošana sen kā tiek atzīta par personas datu apstrādi. DVI neinteresē, vai tu pēc sejas spēj viennozīmīgi identificēt personu.

 4. Antons
  7 September 2016 @ 16:22

  Tad jau vairs nebūs ilgi jāgaida, kad būs fotoradari ar sejas atpazīšanu, kā Vācijā!

Re: Rīgā uzstādītas pirmās automašīnu numura zīmju atpazīšanas kamerasTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>