Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Policists izpauž informāciju par auto īpašniekiem un kolēģu maiņām

Kategorija: Incidenti + Informācijas atklātība + Personas dati

ints_kuzis__kollazh

KNAB konstatēja, ka inspektors, realizējot valsts amatpersonas amata pilnvaras, bez tiesiska pamata personīgās ieinteresēs ieguva informāciju un nodeva to tālāk trešajām personām par vairāku automašīnu īpašniekiem, kā arī par ceļu policijas personālsastāvu – kuras personas strādās konkrētajā dienā un kādās maiņās.

KNAB secināja, ka inspektors administratīvo pārkāpumu pieļāvis aiz neuzmanības, neparedzot seku iestāšanās iespēju, kaut gan viņam vajadzēja un viņš varēja tās paredzēt. Par valsts amatpersonas amata funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā, pārkāpjot amatpersonai noteikto informācijas izmantošanas aizliegumu, inspektoram piemērots 100 eiro sods. Inspektors naudas sodu ir samaksājis.

Aiz neuzmanības? Vairāk gan izskatās pēc krimināla rakstura darbības. Vai upuri, kuru personas dati tika izpausti, ir par to informēti? Vai DVI nevajadzēja ierosināt lietu par nelikumīgu personas datu apstrādi?

Avoti:
LETA: http://www.kasjauns.lv/lv/zinas/232192/policistu-kurs-neatlauti-izpauda-informaciju-par-auto-ipasniekiem-soda-ar-100-eiro

2016-10-01  »  edgars

Re: Policists izpauž informāciju par auto īpašniekiem un kolēģu maiņāmTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>