Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

DP kriminālprocesa ietvaros centusies iegūt ziņas par Islandē uzturētu serveri

Kategorija: DP + Informācijas atklātība + Izlūkošana + Juridiskie aspekti + Vārda brīvība

dp_informacijas_pieprasijums_islande

Kriminālprocesa aizsegā Drošības policija pirms diviem gadiem mēģinājusi iegūt virkni būtisku ziņu par portālu Pietiek, – tā liecina Pietiek rīcībā nonācis šīs struktūras tiesiskās palīdzības lūgums Islandei, kur ir izvietoti portāla serveri. Kā redzams no tiesiskās palīdzības līguma, lai gan kriminālprocess bija saistīts tikai ar grāmatu un dažu tās fragmentu publicēšanu portālā Pietiek, tā aizsegā Drošības policija ir mēģinājusi iegūt visplašākās ziņas par Pietiek uzturēšanu un autoriem. Taču šis mēģinājums ir bijis neveiksmīgs, – Islandes varas iestādes un servera uzturētāji Drošības policijas zinātkāri ir ignorējuši, un nekāda informācija tai nav sniegta. Kā zināms, tieši sakarā ar Islandes nostāju vārda un informācijas brīvības jautājumos Pietiek serveri arī ir izvietoti tieši šajā valstī.

Nav noslēpums, ka arī defense.lv serveris ir izvietots Islandes 1984 serveru uzturēšanas kompānijā. Sevišķai sajūsmai par DP ziņkāres ignorēšanu gan nav pamata, jo pieredze rāda, ka starptautiskie palīdzības lūgumi pat uz ES valstīm nav efektīvi. Turpretī noprotams, ka 1984 kompānija pieprasījumu pat nav saņēmusi, jo nav informējusi pietiek.com par informācijas pieprasījumu, bet Lato Lapsa to ir atradis izbeigtā kriminālprocesa materiālos:

1984 will always do everything within it’s legal power to inform the customer of any inquires of any authorities, lawyers or courts into the customers affairs that the we may become aware of.

Avoti:
Pietiek.com: http://www.pietiek.com/raksti/kriminalprocesa_aizsega_drosibas_policija_neveiksmigi_meginajusi_iegut_zinas_par_pietiek

2016-11-24  »  edgars

Re: DP kriminālprocesa ietvaros centusies iegūt ziņas par Islandē uzturētu serveriTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>