Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Latvijas Pasts sniedz ziņas VID par privātpersonu sūtījumiem

Kategorija: Personas dati

Turklāt Valsts ieņēmumu dienestam jau tagad ir tiesības pieprasīt un saņemt informāciju no, piemēram, „Latvijas pasta”. Tā pārstāve Gundega Vārpa apliecina, ka „Latvijas pasts” regulāri apkopo un sniedz VID tā pieprasīto informāciju. Attiecīgi „Latvijas pasts”, Valsts ieņēmumu dienestam lūdzot sniegt informāciju par darījumiem, kas notikuši ar mūsu uzņēmuma starpniecību, šo informāciju Valsts ieņēmumu dienestam sniedz tādā griezumā, kādā Valsts ieņēmumu dienests to prasa,” stāsta Vārpa.

Viņa vēl piebilst, ka „Latvijas pasts” spēj identificēt kā regulārus, tā neregulārus paciņu sūtītājus, kas par nosūtītajām paciņām saņem samaksu, izmantojot pasta norēķinu sistēmu: „Protams, visi darījumi, kur ir reģistrētie sūtījumi vai pēcmaksas sūtījumi, kur šī samaksa iet caur mūsu norēķinu sistēmu, visi šie darījumi ir identificējami un visas šīs personas ir identificējamas.”

Tādēļ iedzīvotājiem, kam dažādu mantu pārdošana, izmantojot interneta vietņu starpniecību ir ierasta lieta, jārēķinās, ka kādā brīdī arī viņi var nonākt Valsts ieņēmumu dienesta redzeslokā un saņemt uzaicinājumu reģistrēt saimniecisko darbību.

DVI varētu pārbaudīt šādas personas datu apstrādes likumību.

Avoti:
LSM: http://www.lsm.lv/lv/raksts/ekonomika/zinas/vairaki-simti-tirgonu-interneta-nonak-vid-uzmanibas-loka.a216623/

2017-01-13  »  edgars

  1. Jeblāns Tarāns
    15 January 2017 @ 12:57

    A kas šo valsti ievēlēja?
    Hitlers, Staļins, Putins? NĒ! PAŠI LATVIETEĻI! Sarijušies sūdus jau 6 reizes pēc kārtas iebalso naivos dumiķus un slīpētos “izbīdītājus”.
    Kamēr tautas vairākums būs debīli sūdapauri – nekas arī nemainīsies.

Re: Latvijas Pasts sniedz ziņas VID par privātpersonu sūtījumiemTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>