Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Hakeri Latvijas flīžu veikalam divreiz izdzēš noliktavas datubāzi

Kategorija: Incidenti + Ļaunatūra + VP ENAP Kibernoziegumu nodaļa

Uzbrukumu uzņēmums piedzīvoja kādā svētdienā, pašā nakts melnumā. Nākamajā rītā, ierodoties darbā, nodarīto skādi atklāja noliktavas pārzinis. “Viņš atvēra pārlūku un konstatēja, ka visa noliktavas programma, kurā atrodas visa informācija par produktiem, kas ir uzņēmumā, ir izdzēsta,” stāsta flīžu uzņēmuma darbinieks. Viņš norāda – tā kā mūsdienās dati netiek uzglabāti papīra formātā un viss ir elektroniski, uzņēmumam hakeri radījuši lielus sarežģījumus: “Mums ir flīzes, vairāki tūkstoši flīžu, un katrai flīzei ir savs daudzums. Bez šīs informācijas uzņēmuma darbība apstājās uz kādu laiku, kamēr tiek atjaunota.”

Uzņēmuma darbiniekiem hakeri atstāja paziņojumu, kā rīkoties, lai zudušos datus atgūtu – jāpārskaita uz norādīto adresi virtuālā valūta “bitkoin” 1500 eiro vērtībā.

“Izmeklēšanas laikā mums ir izdevies pārliecināt iesniedzējus, uzņēmumus tomēr nemaksāt šo izpirkuma naudu, jo tādā veidā neviens nav pasargāts no tā, ka netiek pieprasīts atkārtoti, atkārtoti un vēlreiz atkārtoti naudu,” stāsta Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas priekšnieks Dmitrijs Homenko.

Tāpēc uzņēmuma darbinieki apņēmās pašu spēkiem atjaunot zudušo informāciju. Taču pēc intensīva divu nedēļu darba, pirms vēl uzņēmumā paspēja izveidot dublikātu atjaunotajai informācijai, hakeri veica atkārtotu uzbrukumu. “Darbiniecēm gandrīz bija jādzer nervu zāles, jo viņas jau bija pabeigušas savu darbu, bet viņām bija trešo reizi jāsāk visi dati ievadīt no jauna. Un, protams, pēc otrā uzbrukuma mēs iegādājāmies jaunu serveri un veicām visus drošības pasākumus,” stāsta flīžu uzņēmuma darbinieks.

Visu cieņu uzņēmumam par drosmi pastāstīt par savu pieredzi. Varbūt kādam vēl būs mācība, ka, pirms atjaunot datus, nepieciešams veikt pilnvērtīgu incidenta izmeklēšanu. Latvijā ir speciālisti, kas ar to nodarbojas. Viens no redzamākajiem ir uzņēmums possible.lv.

Avoti:
LTV: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/hakeri-no-indijas-uzbruk-latvijas-flizu-veikalam-un-divreiz-izdzes-ta-datus.a229497/

2017-03-29  »  edgars

Re: Hakeri Latvijas flīžu veikalam divreiz izdzēš noliktavas datubāziTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>