Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Pie Ivana mājas noķerts cilvēks ar parabolisko mikrofonu

Kategorija: DP + Operatīvā darbība

“Kopš Ivana pazušanas biju ievērojusi, ka ap māju ik pa laikam grozās automašīnas, kādas parasti te nav bijušas. Tad vienā vakarā – atceros, ka tā bija piektdiena -, netālu no savas mājas ārpusē ieraudzīju nepazīstamu vīrieti ar kaut kādu ierīci rokās. Tā bija melnā krāsā, tai klāt ar vadu bija piestiprinātas austiņas un pašā galā tāds kā konuss. Līdzīgs tādam, ko sunīšiem liek ap kaklu, lai tie nekasītos. Tas nokrita, kad centos izsist to ierīci viņam no rokām. Man bija skaidrs, ka kāds mūs noklausās,” stāsta Nadežda. Pensionāre apgalvo, ka viņai izdevies atņemt vīrietim melno ierīci, un viņa tūlīt pat izsaukusi policiju.

Portāls Kasjauns.lv vērsās Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldē ar lūgumu skaidrot 7. jūlija incidentu Spīdolas ielā. Lūk, atbilde, ko sniedza reģiona pārvalde: “7. jūlijā ap plkst. 22:50 Liepājā, Spīdolas ielā, konstatēts, ka kāds vīrietis putnu klausīšanās ierīci ir pavērsis pret mājas logu. Valsts policija vīrieti nogādāja Kurzemes reģiona pārvaldes telpās, lai paņemtu paskaidrojumu. Šobrīd Valsts policijā tiek lemts par lietas tālāku virzību.”

Pēc neilgiem meklējumiem teju vai identisku ierīci izdodas atrast kādā interneta veikalā, kur tā angliski tiek dēvēta par putnu vērotāju klausīšanās ierīci. Izlasot ierīces aprakstu, uzzinām, ka tās augšpusē iestiprināts arī monoklis ar astoņkārtīgu attēla pievilkšanas spēju un tajā iebūvētais mikrofons spēj uztvert skaņas 300 pēdu attālumā (91,44 metri). Ierīcei ir arī skaņas signāla ierakstīšanas funkcija. Aparāta cena – 69,29 ASV dolāri.

Sākotnēji var likties, ka tā ir kārtējā operatīvā darbinieka izgāšanās, taču aparāta modelis liecina, ka noklausīšanās bijusi pat zem amatieru līmeņa. Lai nu kā, bet DP būtu jāierosina lieta par stratēģiskas nozīmes preču aprites pārkāpumu.

Avoti:
Kas Jauns: http://jauns.lv/raksts/zinas/248108-divainibas-mirusa-ivana-lieta-pie-puisena-vecmammas-majas-piekerti-cilveki-ar-noklausisanas-ierici

2017-08-12  »  edgars

Re: Pie Ivana mājas noķerts cilvēks ar parabolisko mikrofonuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>