Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Citadele ievieš Latvijā maksājumus ar mobilo telefonu

Kategorija: Norēķini + RFID

 

Jau tuvākajā laikā apmēram 80% viedtālruņu lietotājiem veikalos, restorānos un citās karšu pieņemšanas vietās būs iespēja maksāt ar mobilo telefonu, pieliekot to pie karšu nolasīšanas termināļa. Maksājumi ar mobilo telefonu iesākumā būs pieejami cilvēkiem, kas izmanto telefonus ar Android operētājsistēmu, t.i. apmēram 80% no telefonu lietotājiem Latvijā. Citu operētājsistēmu tālruņu lietotājiem Citadele jau tuvākajā laikā piedāvās alternatīvus mobilo maksājumu risinājumus – aproces un uzlīmes ar NFC (near-field communication) tehnoloģiju. Latvijā ar mobilajiem risinājumiem (telefoni, aproces, uzlīmes) iespējams norēķināties vairāk nekā 8000 vietās, kur tiek nodrošināti bezkontakta norēķini, savukārt līdz 2020. gadam pilnīgi visi norēķinu termināli Latvijā būs aprīkoti ar bezkontakta norēķinu funkcionalitāti, kas ļaus maksāt ar mobilo telefonu.

Lai uzstādītu pakalpojumu telefonā, klientam būs nepieciešams Android sistēmas viedtālrunis (Samsung, HTC, Huawei, Vertu, LG, Sony utml.) un Mastercard karte. Tālrunis tiks sasaistīts ar karti, izmantojot bankas Citadele aplikāciju. Datu apmaiņa starp mobilo telefonu ar karšu pieņemšanas termināli notiks izmantojot NFC tehnoloģiju, līdzīgi kā notiek norēķini ar bezkontakta kartēm. Maksājumiem ar mobilo telefonu tiks nodrošināta augsta drošība, tāpēc ar tiem varēs veikt arī maksājumus par summām virs 10 eiro, kas šobrīd ir limits, norēķinoties ar bezkontakta kartēm. Pakalpojumā papildu maksājumu limitiem ir iestrādāti citi drošības mehānismi – klientiem būs jāizmanto telefona bloķēšana vai maksājums jāapstiprina ar pin kodu.

Kā noprotams, tad Android aplikācija emulēs Mastercard kartes bezkontakta čipu. Risks tāds, ka maksājumu karti varēs “nozagt”, uzlaužot telefonu un nokopējot Citadele aplikāciju.

Avoti:
Citadele: https://www.cblgroup.com/lv/mediju-telpa/preses-relizes/2017/citadele-ievies-latvija-maksajumus-ar-mobilo-telefonu/

2017-08-23  »  edgars

 1. Andron Mc
  25 August 2017 @ 19:33

  Un jautrība var sākties…
  Nesaprotu kapēc nevar ielikt karti un ievadīt pinkodu? Vai izņemt naudu bankomātā, lai nepiš prātu 2 minūtes pērkot 1 bulciņu.
  Tefteļu tauta.

 2. Andron Mc
  31 August 2017 @ 12:13

  Sameklēju aiz gara laika.
  https://youtu.be/zGUR6kao9ys
  Tikko pa SS7 varēs kautkā tikt pie reālas naudas – sāksies SS7 uzbrukumu vilnis.

 3. Anniņš
  5 September 2017 @ 17:30

  Andron labāk būtu pameklējis ar ko norēķinās Japānā nekā te muļķības rakstijis. Vienīgais teftelis te esi tu.

Re: Citadele ievieš Latvijā maksājumus ar mobilo telefonuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>