Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

DVI vietnes krapnieki.org uzturētājiem draud ar kriminālatbildību

Kategorija: DVI + Juridiskie aspekti

 

Datu valsts inspekcijas (turpmāk – Inspekcija) rīcībā esošā informācija liecina, ka tīmekļa vietnē www.krapnieki.org (turpmāk – Tīmekļa vietne) tiek veikta vairāku desmitu personu nelikumīga personas datu (datu subjektu un viņu ģimenes locekļu vārda, uzvārda, adreses, telefona numura, attēla, persona koda un citas informācijas) apstrāde. Izvērtējot Inspekcijas rīcībā esošo informāciju, Inspekcija secināja, ka, publicējot neskaitāmu datu subjektu un viņu ģimenes locekļu personas datus Tīmekļa vietnē, iespējams, ir izdarīts noziedzīgs nodarījums, par kuru kriminālatbildība ir paredzēta Krimināllikuma 145.panta pirmajā daļā (nelikumīgas darbības ar fiziskās personas datiem, ja ar to radīts būtisks kaitējums).

Saskaņā ar likuma “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību” 23.panta pirmās daļas 3.punktu, atbildība par Krimināllikumā paredzēto noziedzīgo nodarījumu, ar kuru radīts būtisks kaitējums, iestājas, ja noziedzīgā nodarījuma rezultātā ievērojami apdraudētas citas ar likumu aizsargātās intereses (tiesības uz privāto dzīvi). Ņemot vērā iepriekš minēto, Inspekcija informēja Valsts policiju par minēto gadījumu un aicināja Valsts policiju savas kompetences ietvaros izvērtēt un lemt par kriminālprocesa uzsākšanu par Tīmekļa vietnes darbību.

DVI paziņoja, ka tai nav instrumentu, lai ierobežotu locatefamily.com vietnē veikto personas datu apstrādi. Kāpēc DVI uzskata, ka tai ir instrumenti vietnes krapnieki.org datu apstrādes ierobežošanai? Arī vietnē krapnieki.org datu apstrāde tiek veikta nevis Latvijā, bet Nīderlandē.

Draudēt ar kriminālatbildību ir mazliet naivi, ņemot vērā DVI nespēju pierādīt radīto būtisko kaitējumu pat, piemēram, Neo lietā.

Avoti:
DVI: http://www.dvi.gov.lv/lv/zinas/par-timekla-vietne-www-krapnieki-org-veikto-personas-datu-apstradi/

2018-01-04  »  edgars

 1. mm5
  4 January 2018 @ 19:45

  Interesesanti, ka ESET smart security man bloķē pieeju krapnieki.org saitam. Iegāju caur proxy, anyway :D Nez, vai DVI pacenties bloķēt (ielikt EST blacklistē?) vai tur ir tomēr kāds pamats no drošības viedokļa.

 2. Janis Riters
  10 January 2018 @ 18:03

  Es uzrakstiju mājas lapas īpašniekam un brīdināju viņu ar tiesu.
  Mājas lapa pēc 10 min bija aizvērta ciet

  Man vēl joprojām neatrādā šī mājas lpp :)

 3. Janis Riters
  10 January 2018 @ 18:09

  Viņiem Host bija abelhost . Bet ar viņiem cik runāju un lamājos bija 0 reakcija. Sūtiju arī no EU komisijas iegūto vēstuli un viņiem bija vienalga.

  Un Abelhost neatbildēja uz telefona zvaniem arī.

  Kā arī man UK policija norādija īpašnieku. Bija ieviesa izmeklēšana.

  Ar cieņu
  Jānis Riters

Re: DVI vietnes krapnieki.org uzturētājiem draud ar kriminālatbildībuTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>