Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Jēkabpilī policijas inspektors nelikumīgi nodevis citu cilvēku datus

Kategorija: Datu drošība + Personas dati + Spriedumi

Jēkabpils rajona tiesa piespriedusi 80 stundas piespiedu darba Kārtības policijas nodaļas jaunākajam inspektoram, kurš kādai privātpersonai prettiesiski nodevis citu cilvēku datus, liecina publiski pieejamais spriedums.

2015. gadā inspektors, veicot dienesta pienākumus, pēc kādas privātpersonas lūguma, izmantojot dienesta pienākumu veikšanai viņam piešķirtās piekļuves tiesības datubāzei “Personu datu pārlūks”, ieguva datus par divām personām, proti, dzīvesvietu, pases datus un ziņas par bērniem. Iegūto informāciju policists pārrakstīja uz lapas un nodeva minētajai privātpersonai.

Krimināllikums par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu, ja to izdarījusi valsts amatpersona, paredz brīvības atņemšanu līdz vienam gadam, spiedu darbu vai naudas sodu.

Šāda personas datu izpaušana notiek katru dienu. Interesanti, kas šajā gadījumā nogāja tik greizi, ka lieta nonāca tiesā.

Avoti:
LETA: https://skaties.lv/degpunkta/degpunkta-dazadi/jekabpili-policijas-inspektors-nelikumigi-nodevis-citu-cilveku-datus/

2018-03-03  »  edgars

 1. Smecernieks
  4 March 2018 @ 13:52

  Parasti šādas lietas nāk gaismā, kad nepieciešams kādam ierādīt vietu vai pabojāt dzīvi.

 2. urashima
  5 March 2018 @ 10:52

  Ģelo pravernul ņelovko, pričisala ugalovka

 3. Andron MacBeton
  5 March 2018 @ 16:05

  Nu pag, ir atlaists vai nau?
  Vai tad sodīts par tādu lietu drīkst turpināt strādāt policijā?

Re: Jēkabpilī policijas inspektors nelikumīgi nodevis citu cilvēku datusTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>