Content

Latvijas IT drošības ziņu centrmezgls. Informācijas iesniegšana. Avota konfidencialitāti garantējam.

Rimi Latvia klientei uzģenerē rupju “Mans Rimi” konta paroli

Kategorija: Sviests

Kāds “Delfi” aculiecinieks ir sašutis par e-pasta vēstuli no uzņēmuma “Rimi Latvia”, kurā piedāvāta uzņēmuma izveidotā parole, kas ietver vārdu “kuce”. “Rimi ģenerē paroles nosaukumu, lai ieietu savā “Mans Rimi” kontā,” raksta aculiecinieks, kurš arī atsūtījis ekrānuzņēmumu ar vēstules tekstu. “Jāatzīst, ka situācija ir neierasta, jo ļoti reti ir gadījumi, kad sistēma sastāda paroli, kurā iespējams atpazīt kādu latviešu valodas vārdu,” portālam “Delfi” atzina “Rimi Latvia” pārstāve Anete Ezeriete. Viņa skaidroja, ka paroles ģenerēšana balstās principā, kas piedāvā nejaušu burtu un skaitļu virknējumu, vienlaikus nodrošinot, ka tā atbilst drošas paroles kritērijiem, proti, satur burtus un ciparus.

“Atvainojamies, ja šī amizantā situācija ir likusi justies neērti,” uzsver Ezeriete, vienlaikus atgādinot, ka ikviens klients var pats mainīt viņam piešķirto paroli un izveidot jaunu. Paroles minimālajam garumam jābūt astoņiem simboliem – burtiem un cipariem.

Vajag uzmanīgāk ar tām nejauši ģenerētām parolēm. Ko darīt, ja sistēma uzģenerē kādu saukli, kura lietošana ir krimināli sodāma?

Avoti:
Delfi.lv: http://www.delfi.lv/aculiecinieks/news/sabiedriba/rimi-pieskir-paroli-kuce-sasutis-aculiecinieks-uznemums-sauc-situaciju-par-amizantu.d?id=49658733

2018-03-26  »  edgars

 1. Bezvārdis
  26 March 2018 @ 15:39

  Veči, jūs gan esat ātri… Vismaz uz ziņas publicēšanas datumu palūrējāt?

 2. xxx2
  26 March 2018 @ 16:00

  Kur te rupjības? Kuce ir pilnīgi literāls vārds, apzīmē sieviešu dzimtes suni.
  https://en.wiktionary.org/wiki/kuce
  Ja grib piesieties, arī pie staba var piesieties!

 3. Andron MacBeton
  26 March 2018 @ 16:03

  Ta man atgādina gadijumu, kad krievu sportistam Amritā RouterOS iedeva paroli PIDAR
  :-D

Re: Rimi Latvia klientei uzģenerē rupju “Mans Rimi” konta paroliTags you can use (optional):
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>